Друзі чи вороги? Вся правда про вуглеводи

Будь-яка людина, що коли небудь намагалася схуднути, сиділа на дієті або відвідувала тренування зі страхом сприймає слово «вуглеводи». Але чи насправді вони такі шкідливі? Можливо ми не все про них знаємо? Давайте розбиратися.
Як і в будь-якій компанії серед вуглеводів є вороги (прості вуглеводи) та друзі (складні вуглеводи). Ворога потрібно знати в обличчя, тому познайомимося з простими вуглеводами ближче. До них належать:
- цукор,
- фруктоза,
- глюкоза.'
Весь секрет в тому, що організм для їх засвоєння майже не витрачає енергії, тому вони безпощадно відкладаються у вигляді жиру на наших боках. «Але ж у фруктах також є фруктоза, і вони вважаються корисними», - скажете ви. Так, а все тому, що у них, крім фруктози, є ще клітковина, яка позитивно впливає на процес засвоєння вуглеводів та травлення. Уявіть собі, що з'ївши невелику кількість фруктів ви отримаєте більше користі, ніж випивши свіжовичавлений сік із тих же фруктів. Вся таємниця в клітковині.
А які ж вуглеводи є нашими друзями і що ще потрібно про них знати? Особливість складних вуглеводів в тому, що вони сполучені в складний хімічний ланцюжок, який організм має розчепити перед засвоєнням. На це піде багато часу та сил, а отже і калорій. До складних вуглеводів належать:
- овочі,
- бобові,
- цільне зерно
Сьогодні популярною є безвуглеводна дієта, але проблема в тому, що саме вуглеводи дають нам життєву енергію та є будівельним матеріалом для клітин нашого організму. Люди, які повністю відмовляються від вуглеводів, ризикують запустити невідворотний процес самознищення організму.
Отже, не такі страшні вуглеводи, як їх малюють. Необхідно тільки знати що і коли їсти. Якщо з тим, що потрібно їсти ми більш-менш розібралися, то саме час поговорити про найсприятливіші періоди для вживання складних вуглеводів. Запам'ятайте найважливіше правило – ніколи не їжте вуглеводи на вечерю, оскільки організм не зможе їх добре засвоїти. Можете сміливо приготувати невелику кількість складних вуглеводів на сніданок (каші з необроблених круп, цільнозерновий хліб). Оскільки попереду вас очікує складний трудовий день, то саме вуглеводи дадуть сили та енергію. Другий сніданок – саме час бля споживання сезонних фруктів. Пам'ятайте, що їх добова норма лише 200-300 грам. На обід можете також дозволити собі трішки вуглеводів у вигляді овочевого супу, рагу, овочів на пару. Це не лише зовсім не зашкодить вашій фігурі, а й допоможе стати здоровим.
Отож ми довели, що вуглеводів не слід боятися. Сподіваємося, що отримана інформація буде корисною для вас на шляху до здорового способу життя.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив